Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Posted by Pamuku Blog on

Hamile olduğunuzu öğrendiğinizde, aklınızda ortaya çıkan ilk sorulardan biri bebeğin cinsiyetidir. Sadece merakınızı hafifletmek için değil aynı zamanda bebeğinizin kıyafeti odası ismi gibi pek çok  hazırlığı yapmak için cinsiyeti bir an önce öğrenmek istiyorsunuz

 

Bebeğinizin cinsiyetini erkenden öğrenmek için başvurulan en eski yöntemlerden birisi eski Çin takvimidir. Bu takvimin %90 oraninda doğruluk sahibi olduğu idda edilmektedir.

 

Bu takvim aynı zamanda hamilelik için cinsiyetinizi de planlamanıza yardımcıdır ancak tabiki bu yöntemin  bilimsel bir açıklaması yoktur  sadece eğlence içinde kullanırsanız daha yerinde olurJ

 

Çin Takviminin Kullanımı

 

Yaşınıza göre uygun ayı bulduktan sonra şansı artırmak için bebeğin cinsiyetinin yaklaşık iki ay boyunca aynı kaldığı zamanı kontrol edin. Yukarıdaki grafik dönemi bulmak için size yardımcı olacaktır. Bu şemaya göre, doğum ve doğum tarihinizdeki doğum tarihiniz hem tek hem de çift ise bir kız öğreneceksiniz. Bir randevu bile olsa, diğeri tuhaf bir çocuk düşünürsün.

 

Örneğin, 20 yaşında hamile kalmayı planlıyorsanız, bir erkek çocuğu sahibi olmak için için Nisan-Eylül veya Kasım-Aralık ayları arasında hamile kalmayı düşünebilirsiniz.

 

 


Share this post← Older Post


  • Benim tutmustu:)

    Nilay on

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published.